Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia przy poszukiwaniu pracy?

Sytuacje, które powodują, że zaczynasz się rozglądać za nowym zatrudnieniem są przeróżne.

Dla jednej osoby takim kluczowym momentem jest typowe zasiedzenie się u jednego pracodawcy i brak możliwości rozwoju. W innych przypadkach sytuacja jest gorsza, bo po prostu tracisz pracę i sprawnie musisz znaleźć nowe zatrudnienie.

Oczywiście te czynniki potrafią być jeszcze inne typu nowy przełożony, zmiana lokalizacji biura czy też drastyczna zmiana atmosfery w organizacji.

Cokolwiek by się nie działo, do takich zmian zdecydowanie warto się przygotować. Jasne, możesz próbować samemu, ponieważ materiałów dostępnych w sieci jest ogromna ilość.

Tylko pytanie – które z nich są przydatne? Które będą adekwatne do Twojej sytuacji? Jak w natłoku tych informacji wybrać te, które są odpowiednie dla Ciebie?

Dzisiejszy wpis jest lekką autopromocją, ale również zwróceniem uwagi na inne, dostępne usługi na rynku.

Zapraszam Cię zatem do lektury, która mam nadzieję, rozwieje Twoje potencjalne wątpliwości.

1. Możliwość spojrzenia na swoją karierę “z lotu ptaka”

Wspierając do tej pory już ponad 1 000 osób w poszukiwaniu pracy, chyba najczęściej występującym problemem jest skromność i brak świadomości własnych osiągnięć.

Klienci najczęściej opisują w swoich dokumentach nudny, codzienny i powtarzalny zakres obowiązków, bardzo często zapominając o niestandardowych projektach, w których mieli okazję brać udział.

Takie podejście do tworzenia swojego CV powoduje, że wysyłając je do potencjalnych pracodawców nie jesteś w stanie wyróżnić się czymś wartościowym.

Nie wyobrażam sobie przygotowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych bez konsultacji. Dlatego zwróć uwagę, decydując się na skorzystanie z podobnych usług, czy jest to ubranie Twojego dokumentu w lepszą szatę graficzną czy kompleksowa usługa.

Konsultacja daje możliwość:

  • zrozumienia tego, co do tej pory robiłeś
  • wyciągnięcia do CV informacji kluczowych dla pracodawcy, które nieświadomie mogłeś pominąć
  • wytłumaczenia Tobie, że niektóre informacje w dokumencie są zupełnie nieistotne i warto je usunąć
  • dowiedzenia się, co chcesz dalej robić i przekazania Ci realnego feedbacku

W rezultacie konsultacja ma spowodować, że spojrzysz trochę na swoją dotychczasową karierę “z lotu ptaka”. Przypomnisz sobie istotne informacje z wcześniejszych stanowisk i wspólnie ocenimy ich wartość.

2. Praktyczne porady dotyczące poruszania się po rynku pracy

Szukanie pracy to proces. Niektórzy nawet mówią, że poszukiwanie pracy, to druga praca.

Coś w tym jest.

Jeśli przygotujesz się do tych zmian, zaplanujesz sobie wszystkie działania, to efekt końcowy na pewno będzie bardziej wartościowy.

Błędy, które obserwuję to wysyłanie CV masowo na chybił trafił, trzymanie się kurczowo tylko jednego sposobu poszukiwania zatrudnienia oraz kluczowe – brak chęci na działania, które mogą spowodować, że to praca znajdzie Ciebie.

Konsultacja i współpraca ze specjalistą znającym realia rynku pracy pomoże Tobie lepiej zrozumieć, które kanały w Twojej sytuacji będą najbardziej efektywne.

W rezultacie zyskasz większą pewność siebie, ponieważ Twoje działania będą bardziej skuteczne.

Chyba nie muszę Ci tłumaczyć, że to wszystko wpływa na zwiększenie szans na zatrudnienie?

Oczywiście, to nie jest tak, że sukces masz gwarantowany w 100%. Dlaczego?

Po pierwsze, nie tylko Ty szukasz pracy. Po drugie, jak dobrze nie zostałbyś przygotowany, wszystko zależy od tego jak to wykorzystasz.

Po trzecie, profesjonalny konsultant kariery powie Ci wprost i szczerze, że Twoja sytuacja może być ciężka. Wręcz nie można nastawiać Cię na to, że wyślesz 3 CV i zaraz dostaniesz pracę. Niestety, nie jest tak kolorowo.

Dlatego, jeśli oczekujesz realnego spojrzenia na swoją sytuację i potrzebujesz kilku wskazówek odnośnie rynku pracy – zapraszam na konsultację.

3. Wsparcie mentalne w ciężkim momencie

Tak, jak pisałem już punkt wyżej. Moment zmian zawodowych, dla większości z nas nie jest czymś łatwym i przyjemnym w życiu.

Niektórych spotyka to częściej, innych rzadziej.

Jednak każdy z nas (ja również!) podczas rozmów kwalifikacyjnych czy przyjmowania oferty zatrudnienia  ma w głowie mnóstwo pytań, które chciałby z kimś przedyskutować.

Tak jak czasem idąc do fryzjera, kosmetyczki lub barmanowi wygadujesz się ze swoich codziennych problemów, tak również działa wsparcie konsultanta kariery.

Dlaczego? Ponieważ są to osoby spoza Twojego otoczenia.

Nie znają Ciebie aż tak dobrze. Mogą w sposób obiektywny coś podpowiedzieć czy ocenić Twoją sytuację.

Pamiętaj również o tym, że wsparcie przy poszukiwaniu zatrudnienia moim zdaniem, to nie może być coś w stylu “coachingu” (specjalnie w cudzysłowie). Niestety, ale ogromna większość coachów wbija do głowy, że wszystko zależy od Ciebie i jak będziesz mocno w siebie wierzył, to za tydzień znajdziesz pracę, za miesiąc otrzymasz awans, a za 3 miesiące zostaniesz dyrektorem.

Totalnie się temu sprzeciwiam.

Dlatego oceniam siebie, jako konsultanta kariery (zgodnie z nazwą projektu, nawet managera kariery). Mam Ci pomóc, doradzić, podpowiedzieć.

Jeśli czegoś nie wiem, to Ci to powiem i być może wspólnie znajdziemy najlepsze wyjście z sytuacji. Nie malujmy trawy na zielono, bo to nie ma sensu.

Każdemu doradcy kariery powinno zależeć na efektywnym poszukiwaniu pracy przez swojego klienta, a nie kolejnych sesjach w grafiku, które oczywiście nie są za darmo.

Możesz poczytać, co sądzą o współpracy ze mną dotychczasowi klienci (klikając tutaj).

Powyższy artykuł to trochę moje przemyślenia dotyczące usług, z którymi spotykam się na co dzień.

Poznaję klientów na konsultacjach, którzy przychodzą zagubieni. Mają zbyt niską motywację, samoocenę albo wręcz odwrotnie – są przemotywowani i nie spodziewają się brutalnego spotkania z realiami runku pracy.

Staram się znaleźć złoty środek w tych usługach. Zdobywając doświadczenie w tym zakresie dokładnie od września 2015.

Chcesz pogadać? Zapytać jak Ci mogę pomóc?

Zapraszam, jak Ci wygodniej:

A może chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu pracy? Lub o coś dopytać? Daj znać w komentarzu.

Ostatnie posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu